Aktualności

Zmiany w planie lekcji2018-04-12


Plan lekcji jest też dostępny w dzienniku internetowym. Obowiązuje od 15.04.2019

plan lekcji


"ZDROWO JEM, WIĘCEJ WIEM"2019-04-02


Ogólnopolski Projekt Edukacyjny "ZDROWO JEM, WIĘCEJ WIEM" ? etap "Zima" zakończony
Uczniowie grupy 0b z wielką chęcią i zaangażowaniem uczestniczyli w realizacji kolejnego etapu. Zadaniem programu jest pogłębianie wiedzy uczniów a także rodziców na temat właściwych nawyków żywieniowych oraz promowanie zdrowego stylu życia. Tematyka kolejnego etapu była bardzo ciekawa i obejmowała następujące bloki tematyczne:
- "Dbam o to, co jem i jak spędzam czas": rozmawialiśmy o tym, jak musi odżywiać się prawidłowo człowiek od urodzenia, aby długo cieszyć się życiem w zdrowiu. Dzieci przyniosły swoje zdjęcia z okresu niemowlęctwa, przedszkolnego i obecne. Dzieci zastanawiały się co takiego miało wpływ, że urosły i się zmieniły. Zastanawiały się co jedzą dzieci w poszczególnych etapach życia i dlaczego rodzaj pożywienia zależy od wieku. Dzieci określały jakie czynności dziecko może wykonywać na różnych etapach życia od niemowlaka do ucznia, a następnie te czynności wykonywały. W następnym etapie zajęć uczestnicy zostali podzieleni na 3 grupy i przy oddzielnych stolikach pracowali nad kolejnym zadaniem. Dzieci zostały zapoznane z postaciami Siłaczka i Słabeuszka, uznały, że Siłaczek to postać zdrowa, uśmiechnięta i pokolorują go na kolorowo, natomiast Słabeuszek jest smutny, nie lubi się ruszać i będzie szary. Dzieci chętnie wysłuchały wierszyków o postaciach i określały, do której postaci poszczególne wierszyki pasują. W czasie tego zadania dzieci współpracowały zarówno podczas kolorowania, jak również wspólnie zastanawiały się jak się odżywia Siłaczek a jak Słabeuszek. Na koniec wszyscy wspólnie oglądali swoje prace wykonane w grupach. W kierowanej przez nauczyciela rozmowie ustaliliśmy jakie produkty są bardzo ważne a jakich unikać.
- Najlepszy rysunek "Jestem siłaczkiem". dzieci z zerówki bardzo lubią malować i bardzo chętnie zabrały się do pracy. Podczas planowania swojego obrazka, głośno zastanawiały się jak może wyglądać Siłaczek i co może robić. Dzieci namalowały siebie jako Siłaczka w różnych miejscach. Prace zostały wyeksponowane na gazetce szkolnej.
- "Jesteśmy aktywni jak mieszkańcy turkusowej planety": Zajęcia miały na celu uświadomienie pozytywnego wpływu aktywności ruchowej na zdrowie ,prawidłowy rozwój i samopoczucie dzieci. Dzieci chętnie uczestniczyły w rozgrzewce i w kolejnych zadaniach proponowanych przez nauczyciela. W kolejnej części przeprowadzono zabawę bieżną "Kosmiczny wyścig", zabawę rzutną "Turkusowa drużyna" oraz zabawę "Sprytny ogrodnik".
Koordynatorem projektu jest pani Joanna Garbacz współpracująca z panią Genowefą Cisek.
Joanna Garbacz

Plan rekolekcji2019-03-29


01.04.2019 PONIEDZIAŁEK
9:00 - Msza Święta z nauką dla klas 5SP-3Gim
10:00 - Droga Krzyżowa dla dzieci i młodzieży klasy od 1SP-3Gim
- Nauka dla dzieci klsy 1-4SP

02.04.2019 WTOREK
9:00 - Msza Święta z nauką dla klas 5SP-3Gim
10:00 - Nabożeństwo Słowa Bożego dla dzieci i młodzieży klasy od 1SP-3Gim
- Nauka dla dzieci klsy 1-4SP

03.04.2019 ŚRODA
9:30 - Nabożeństwo Pokutne 4SP-3Gim
10:00 - 12:00 Spowiedź

- 9:00 dla klas I-III Rekolekcje w szkole


Rekolekcje. Informacja dla uczniów klas I - III2019-03-29


W dniach 1 ? 3 kwietnia 2019 r. w naszej szkole odbywają się rekolekcje.
Plan rekolekcji dla uczniów kl. I-III.
Poniedziałek: 10:00 Droga Krzyżowa, nauka
Wtorek: 10:00 Droga Krzyżowa, nauka
Środa: zajęcia w szkole od godziny 9:00 do 10:00.
Uczniowie, którzy w poniedziałek i wtorek idą do kościoła z nauczycielem przychodzą do szkoły na 9:40 i pod opieką wychowawcy uczestniczą w rekolekcjach. Rodzice odbierają uczniów ze szkoły około 11:30.
Proszę o zgłoszenie wychowawcom nazwisk dzieci, które pod ich opieką będą uczestniczyły w rekolekcjach.
Świetlica pracuje bez zmian tj. od 7:30 do 10:30.

Rekrutacja do klasy I2019-03-22


Podanie do klasy pierwszej Szkoły Podstawowej

podanie kl 1